צרו קשר:   0542272002

24/7

מענה אישי

100%

שביעות רצון

עזרה

מקצועית

אנחנו זמינים לכל השאלות שלכם 24/7

גמילה מסמים קשים

גמילה מסמים הינה ככל הנראה אחד התהליכים המאתגרים והמורכבים ביותר אשר אדם עשוי לעבור בחייו. אך חשוב להבין כי מטרתו של טיפול זה הינה לאפשר למכור למצוא את עצמו מחוץ למעגל הסמים וללא תלות בהם. לשם כך, ניתן יהיה לפנות אל מרכז "יד הצלה". המרכז מציע מסגרת חמה וביתית בשכונה שקטה. דבר המאפשר לכל אדם אשר מגיע למרכז הגמילה לקבל את מלוא העזרה המקצועית לה זקוק על מנת שיוכל להתגבר על התמכרותו.

 

גמילה מסמים קשים רק במרכז גמילה מקצועי ומנוסה

חשוב מאוד הבין כי תהליך גמילה מסמים עלול להיות מלווה בתסמינים ותופעות מאתגרות בלשון המעטה.  זאת לרבות תסמינים פיזיולוגיים ורגשיים גם יחד. התסמינים הפיזיים עשויים לכלול גם:

 • כאבי ראש
 • כאבי בטן ושרירים
 • קריז – כאבים קשים, עוויתות, ורצון להשיג מנה נוספת של סם בכל מחיר.

בין התסמינים הרגשיים ניתן יהיה לראות גם את הנקודות הבאות:

 • חרדה
 • הפרעות שינה
 • עצבנות
 • דיכאון
 • עייפות

לאחר שהבנתם כי עלולים להופיע תסמינים קשים אלו, בוודאי תוכלו להסכים כי כלל תהליך הגמילה מסמים חייב להתבצע במסגרת מקצועית ומנוסה, אשר תוכל להעמיד לרשות המטופלים גם צוות רפואי מנוסה בתחום אשר יוכל לסייע בהקלת התסמינים בעת הצורך. זאת גם על מנת לוודא כי מצבו הרפואי של המטופל לא מתדרדר במהלך הגמילה.

 

מרכז גמילה מסמים קשים

טיפולי הגמילה אשר מציעים מרכזי גמילה שונים דומים זה לזה בשלבים העיקריים. תחילה יש להביא את המכור למצב בו גופו מתנקה מהסם, כאשר התהליך עשוי להיות מלווה בתסמינים אשר הוזכרו מעלה. לאחר מכן ניתן יהיה להתחיל לעבוד על ההתמודדות עם ההתמכרות עצמה בעוד המטופל לא נמצא תחת השפעתם. כך ילמד לרכוש מנגנוני התמודדות עם החיים מבלי לברוח אל הסם. בין השלבים הבאים נוכל לראות גם את ההתמודדות עם חיי היום יום ושיקום מערכות היחסים אשר הוכתמו על ידי ההתמכרות לסמים.

גמילה מסמים קשים

גמילה מסמים קשים במרכז יד הצלה

על מנת להבין מה זה גמילה מסמים ואלכוהול, חייבים לדעת שהתמכרות לסמים הינה בין ההתמכרויות הקשות ביותר והקטלניות ביותר בעולם, ולא יוצא מן הכלל גם בישראל. גם התמכרות פיזית לסמים וגם התמכרות נפשית לסמים גוררת אחריה נזקים פיזיים ונפשיים קשים מאוד, בכל שלב של התמכרות, פגיעות אלה גורמות להרס עצמי והרס סביבתי של הקרובים והמשפחה לטווח ארוך. התמכרות לסמים היא התמכרות משולבת, גם התמכרות פיזית לסמים, וגם התמכרות נפשית, לכן הטיפול גם נעשה בשני רבדים, הפיזי והנפשי. התהליך הוא לא קצר ולעתים נמשך חודשים ואך שנים.

 

גמילה מסמים קשים ואלכוהול

גמילה מסמים ואלכוהול על מנת לעזור למכור להיגמל מסמים ולשקם את עצמו, צריכים להבין מהי מחלת ההתמכרות ובמה היא מתאפיינת. לרוב חושבים שאדם אשר משתמש בסמים, בעייתו היחידה היא השימוש עצמו, אך לא, בעיית השימוש בסמים היא בעיה עמוקה, בעיה שורשית, שתוצאותיה היא שימוש בסמים, מצוקות נפשיות, חוסר יכולת להתמודד עם החיים, כל זה מאפיין את מחלת ההתמכרות, לכן, המחשבה שאדם אשר משתמש בסמים ורגע שיפסיק להשתמש, יוכל לחזור תפקוד מלא כאדם נורמטיבי, היא מחשבה שגויה בהחלט.

טיפול אמיתי ושיקום של מכור לסמים מתרכז בעיקר בבעיות היותר פנימיות, מצבים נפשיים כאלה או אחרים, ומתן כלים לחיים, איך לחיות ולהנות מהחיים ללא השימוש בסמים.

גמילה מסמים הניסיון שלנו מראה כי על מנת שאדם מכור יוכל לחזור לחיים, ותפקד בלי מגבלות, הטיפול חייב להיות הדרגתי, מבחינה תפקודית הפיזית היומיומית, וגם מבחינה נפשית של צבירת חוסן נפשי ומנטלי, בכדי לעמוד מול מצבים כאלו או אחרים בחיים. זה יכול להיות גירושין, זה יכול להיות, איבוד מקום עבודה, או פשוט ריב עם חברים, משפחה וכו. כל אלה ועוד המון מצבים, הם מקומות בהם אדם מכור משתמש בסמים.

גמילה מסמים ואלכוהול במהלך הטיפול במרכזינו אנו שמים דגש על טיפול כולל, אנו מזמינים את המשפחה הקרובה למעגל הטיפולי, חלק מאוד חשוב בתהליך הטיפולי תופסת המשפחה, האמון מצד המשפחה צריך אט אט לחזור, על מנת לאפשר שיקום יותר יעיל של המכור. כמובן הכל נעשה תחת פיקוח והמלצותיהם של אנשי מקצוע במרכז.

גמילה מסמים קשים ושיקום

גמילה מסמים קשים ושיקום

מרכז "יד הצלה" פותח את שעריו בפניו של כל אדם אשר מחפש אחר טיפול גמילה מסמים קשים. המרכז הוקם מתוך מטרה לספק את המענה הדרוש לאנשים רבים כל כך. זאת בצורה המקצועית ביותר עד ידם של אנשי הטיפול, רופאים פסיכיאטרים – נקרולוגים, עובדים סוציאליים, מדריכים, יועצים ומתנדבים הפועלים למען המטופלים וקרוביהם. כך שבין אם אתם מחפשים אחר מרכז בעבורכם או בעבור האנשים היקרים לכם, פנו עוד היום למרכז ונשמח לענות על כל שאלה ולספק את המידע הנחוץ לכם.

 

גמילה מסמים קשים – לא תמיד פשוט, אך תמיד שווה את זה

בראש ובראשונה חשוב להבין כי ההתמכרות לסמים קשים הינה מורכבת וככל הנראה משפיעה על כל תחומי החיים, בין אם מדובר על המצב המשפחתי, מערכות היחסים עם החברים, המצב הכלכלי והמצב התעסוקתי. שימוש בסמים קשים יוביל ככל הנראה לצורך כפייתי בהמשך צריכתם ולעיתים אף ביצוע מעשים פליליים על מנת להשיג את הסם או את הכסף שנועד לרכישתו.

חשוב לציין כי תהליך גמילה מסמים קשים אינו פשוט כלל ועשוי לארוך זמן רב. זאת לאור העובדה כי ההתמכרות לסם אינה פיזית בלבד. את שלב הגמילה הפיזית ניתן יהיה להשלים בפרק זמן יחסית קצר לעומת הגמילה הנפשית. אשר במהלכה המטופל ישוחח עם רופאים מומחים, עובדים סוציאליים, מדריכים ויועצים ואף ישתתף בטיפולים קבוצתיים אשר נועדו להוות מסגרת בטוחה בה ניתן יהיה לחלוק את חוויות היום יום והקשיים שהם מציבים.

 

מה כוללת תכנית הגמילה?

תכנית גמילה מסמים קשים כוללת מספר שלבים אשר דומים בין מרכזי הגמילה אשר מפוזרים בכל רחבי הארץ. השלבים כוללים את תהליך הניקוי של הגוף מהסם, בחינה של הגורמים אשר הובילו לשימוש בסם, התמודדות עם הגורמים הללו ורכישת מנגנוני התמודדות בריאים יותר לאתגרים אשר החיים עתידים להציב. זאת בנוסף לשיקום מערכות היחסים אשר נפגעות במהלך השימוש בסמים וחזרה אל עולם התעסוקה על מנת שהמכור לשעבר יוכל לכלכל את עצמו.

תהליך גמילה מסמים קשים

תהליך גמילה מסמים יכול להוות אתגר של ממש גם כאשר האדם המכור משתוקק להתנתק מהתלות בסם. המעגל האינסופי והצורך התמידי בהשגת עוד מנה ואחריה בהשגת מנה נוספת, הוא מעגל שמסב נזק רב ברמה הפיזית, הרגשית והחברתית, ושבירת המעגל הזה היא מטרה ראשונה בחשיבותה. מכון הגמילה "יד הצלה" מעניק את המסגרת התומכת למי שזקוק לה בתהליך הגמילה. עם אנשי צוות מנוסים, יחס אישי וטיפול אינטנסיבי מעמיק, המכור יקבל את כל הכלים הדרושים כדי להתמודד בצורה טובה יותר עם הגמילה.

 

הרעיון שעומד מאחורי תהליך גמילה מסמים פשוט: רק עם הכלים הנכונים ניתן לאפשר לאדם המכור להשתחרר מכבלי ההתמכרות שלו ולהשתקם ללא הצורך התמידי בסם. התהליך הזה אינו פשוט ובמהלכו צפויה התמודדות עם אתגרים רבים:

 • התמודדות עם מצבים נפשיים ובעיות פנימיות עמוקות
 • הסתגלות פיזית לחיים חדשים – ללא השימוש בסם
 • הסתגלות רגשית והתמודדות עם אתגרי החיים ללא המפלט שמציע הסם

כדי לעמוד במשימות הללו, וכדי לאפשר לאדם המכור להשתחרר מההתמכרות שלו, חשוב להבין את שורשיה ולהתמודד איתם בצורה יסודית ונכונה. הרי במהותה, ההתמכרות נובעת ממצוקה נפשית או מקושי מהותי בהתמודדות עם אתגרים. כאשר קיימת בעיה עמוקה יותר, רק היכולת להתמודד איתה ישירות תעניק למכור את היכולת להשתחרר מכוחה של ההתמכרות, לחזור לתפקוד תקין ולהתנהל ללא המגבלות שפוגעות בו. היום כבר אין צורך לנסות לעשות את זה לבד, להתמודד עם ניסיונות ואכזבות, ועם חוסר האונים המשפיע על האדם ועל סביבתו הקרובה ביותר.

 

סימפטומים בתהליך גמילה מסמים קשים

לתהליך גמילה מסמים נלווים בדרך כלל כמה וכמה סימפטומים פיזיולוגיים משמעותיים מאוד. כאבי ראש ושרירים, עוויתות ותחושת "קריז" מאפיינים את הגמילה מהסם. אליהם נלווים גם תסמינים רגשיים, כדוגמת חרדה, עצבנות, דיכאון והפרעות בשינה. אם כן, אין ספק שכדי לעבור את הגמילה בצורה טובה יותר נדרשת תמיכה מקצועית ומעטפת אנושית שמלווה את האדם המכור ברגעים הקשים ביותר, הן ברמה הרגשית והן ברמה הפיזיולוגית. מרכז "יד הצלה" מעניק את המסגרת התומכת הזו לכל אחד ואחת במטרה לאפשר ניקוי אמתי ודרך חדשה המשוחררת מכבלי ההתמכרות.

תהליך גמילה מסמים קשים

איך מתבצעת גמילה מסמים קשים?

תהליך גמילה מסמים קשים הוא תהליך מורכב מאוד, ולא רק ברמה הרגשית. בעוד ברור לחלוטין שלאדם המכור יש תועלת רגשית מהשימוש הגובר בסמים, אחד הקשיים העיקריים הוא הקושי הפיזי. זאת משום שעם הפסקת השימוש מופיעים כאבים עזים לצד עוויתות וזיעה מרובה המאפיינים את ה"קריז" ואת הצורך בסמים. עם זאת, תהליך הגמילה אינו עוצר שם, ועם הכלים הטיפוליים הנכונים יוכל האדם לחתוך את מעגל ההתמכרות ולצאת ממנו עם כוחות חדשים ועם כלים פרקטיים. אלה הם הכלים שמציע מרכז "יד הצלה", המלווה מכורים רבים ואת בני משפחותיהם לכל אורך הדרך.

 

בזמן שברורים הקשיים הנלווים לתהליך גמילה מסמים, חשוב להבין שמדובר במהלך מורכב שמחייב שילוב בין כמה צעדים עיקריים:

 • התמודדות עם ההתמכרות ברמה הפיזית, לרבות אשפוז בתהליך הגמילה
 • טיפול פסיכו-סוציאלי המתמקד באדם המכור ובמשפחתו
 • זיהוי הגורמים הרגשיים האישיים שהובילו להתמכרות – וטיפול בהם

אם כן, גמילה מסמים קשים חייבת לקחת בחשבון את שני הצדדים המרכזיים של ההתמכרות: הפיזי והרגשי. ברמה הפיזית, הגוף זקוק כל הזמן למנות סם נוספות ואף למינונים גבוהים יותר במטרה לתחזק את תחושת הרוגע ואת השינויים הפיזיולוגיים הנלווים לסם. ברמה הרגשית, סמים קשים מספקים מפלט מהמציאות, מאתגרי החיים ומהשגרה בכלל. במובן הזה, האדם מתקשה לדמיין את חייו ללא הסם, והוא מתקשה להבין כיצד יוכל להתמודד בצורה טובה עם קשיים וכאבים בלי החומר שמשכך את הכאב.

 

התנתקות מסמים קשים

הטיפול בסימפטומים הפיזיולוגיים והתמיכה בתהליך ההתנתקות מהסמים הם רק חלק קטן מתהליך גדול ומורכב הרבה יותר. מרכז "יד הצלה" מסייע לאנשים המכורים בתהליך גמילה מסמים קשים, ומאפשר להם לצאת לדרך חדשה, נקייה וטובה יותר. עם צוות מקצועי מיומן הם רוכשים את הכלים הדרושים להם כדי לתפקד בצורה טובה יותר בלי הסמים, ולהתמודד עם כאב רגשי ומצוקות ללא מפלט אל החומרים המסוכנים. כאשר מצטרפים אל כל אלה גם בני המשפחה, וכאשר התהליך כולל התייחסות לכל המרכיבים הנלווים – האדם יכול לנצח גם את ההתמכרות הקשה ביותר כשהוא זוכה למעטפת תומכת וליד מלווה בכל צעד.

אנחנו זמינים לכל השאלות שלכם 24/7

מוזמנים להשאיר את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

טיפולים נוספים

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קולהע צופעט למרקוח איבן איף, ברומץ כלרשט מיחוצים. קלאצי נולום ארווס סאפיאן - פוסיליס קוויס, אקווזמן קוואזי...
להמשיך קריאה

תוכנית תמיכה למכורים

מה היא התוכנית תמיכה למכורים נקיים? זוהי בעצם תוכנית לאנשים מכורים לסמים או לאלכוהול, שעברו קורס גמילה בסיסי, במסגרת התוכנית לגמילת מכורים במכון גמילה "יד הצלה"....
להמשיך קריאה

טיפול בהתמכרויות

טיפול בהתמכרויות - מרכז גמילה יד הצלה טיפול בהתמכרויות זהו תחום מאוד רגיש, לכן, רוב האנשים שנתקלים בבעיית טיפול בהתמכרויות אצל קרוביהם, הרבה פעמים נכנסים לבלבול...
להמשיך קריאה

אישפוזית

למה אישפוזית ? אישפוזית הצורך הפיזי המתמיד של מכור לשימוש בסמים יפסק אך ורק כאשר הוא יהיה מטופל במסגרת מקצועית, בה אנשי המקצוע יתמכו ויעזרו לו...
להמשיך קריאה

גמילה מאלכוהול

תהליך גמילה מאלכוהול אינו פשוט ועשוי להציב קשיים בדרכו של המכור, אך בשעה שתעזרו במרכז "יד הצלה" הרי שתוכלו לקבל את הסיוע הדרוש על מנת...
להמשיך קריאה
קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני